The answer to this question is 21
Answer:
$40
Step-by-step explanation:
use y = mx + b
y = amount saved = ?
m = amount saved per week = $10
x = time (in months) saving = 2.5
b = money jerry started with = $15
plug in:
y = (10)(2.5)+15
y = $40
Answer: None. The question asks about $4 per hour.
Step-by-step explanation: The cost changes by $4 every 2 hours.
That is $2 per hour.
Answer:the answer is d
Step-by-step explanation: