1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Vlada [557]
2 years ago
6

Find the value of x..

Mathematics
1 answer:
uranmaximum [27]2 years ago
7 0

Answer:

a) 12

b) 4

Step-by-step explanation:

:)

You might be interested in
Using the statements: If it is Friday, then I will get paid. It is Friday. Write the conclusion
erica [24]
Umm... You will get paid
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Shruthi typed 1000 words in 60 minutes. What is her typing speed?
shepuryov [24]

Answer:

If top readers read at speeds of above 1000 words per minute (wpm) with near 85% comprehension, they only represent 1% of readers. Average readers are the majority and only reach around 200 wpm with a typical comprehension of 60%. ... The average reader is five times slower than the good reader.

Step-by-step explanation:

4 0
2 years ago
What are the coordinates of the point 1/4 of the way from A to B?
lisov135 [29]

Answer:

7 units

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
20 points answer this randomly!<br><br> Birthday?
Anastaziya [24]

Answer:

Birthdays are a special time of year.

4 0
2 years ago
Find the angle which is vertical
kondor19780726 [428]

Answer:

<2

Step-by-step explanation:

A vertical angles are "pairs of opposite angles made by two intersecting lines." We can see that the same two lines that form <5 form an angle opposite to it, <2.

5 0
2 years ago
Other questions:
  • A baker has 6 loaves of bread. Each loaf weighs 1 pound. He cuts each loaf into thirds. How many 1/3 pound of loaves of bread do
    6·1 answer
  • Pleaseeeeeee helpppp^^^^^^^​
    15·1 answer
  • What is (x,y) (2x,2y)
    9·1 answer
  • Which subset of real numbers does 0 not belong to?
    5·1 answer
  • What letter is located by the ordered (5,-2)
    8·1 answer
  • HELP PLEASEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
    5·2 answers
  • If the figure is translated 4 units and 2 units down what are the coordines
    8·1 answer
  • Sara wants to buy a tennis racket for $120. She has $40 and is saving $10 every week. The owner of the store decreases the racke
    15·1 answer
  • Carter buys a one-gallon bottle of juice for $23.04. What is the unit rate of the cost of the juice per fluid ounce?
    7·1 answer
  • iwidncuhbcffbhbhvfrhur3huivr4hiuvriuvfruvfiuvfjivfrjiovrjiovfriojvrfjiovfiovrfmvr mkormkvmkvkmorbemoivbe
    11·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!