Answer:
43.8
Step-by-step explanation:
It is $0.05 per ounce, so at that rate, a 128 oz container would cost $6.40.
You don't have all the numbers, you don't know what X equals, you need to know what X equals in order to complete the equation
1 out of 12 can be written as 1/12
now multiply 456 by 1/2
this is the same as dividing 456 by 12
456/12 = 38 students share a locker