1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
salantis [7]
2 years ago
6

What is an equation with a difference of 6

Mathematics
1 answer:
rosijanka [135]2 years ago
4 0
An equation with a difference of 6 would be 12-6=6
You might be interested in
Which inequality matches the graph
MariettaO [177]

Answer:

u tell me bro

Step-by-step explanation:

6 0
2 years ago
ALGEBRA 1
nekit [7.7K]

Example C: w cubed z, +, 5, z squared, minus z squared, +, 6 ..... For example, 2x + 1 = 7x and 10x minus 9y minus z = 3 are linear equations, but x, +, y ...


3 0
4 years ago
ABC = DEF What corresponds with B?
ruslelena [56]

Answer:

answer is C

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
A cone with a diameter
kkurt [141]

Answer:

I think it 3.15 if it wrong I'm not even here

3 0
3 years ago
The table shows Frank and his brother's monthly salaries.
Luba_88 [7]

Answer:

the first blank is frank

the second blank is $15

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
Other questions:
  • Find the unit rate by using WKU. David drove 135 miles in 3 hours.
    14·1 answer
  • A science teacher collects 19 pints of lake water for a lab she is teaching.The lab requires each student to use 4 fluid ounces
    13·1 answer
  • PLEASE CHECK MY ANSWERS!! 30 POINTS!
    5·1 answer
  • Solve 6x2 = 12x − 24
    10·1 answer
  • Find the measure of a A. 44 B. 88 C. 46 D. 90
    15·2 answers
  • 5. In the figure Find X (In the picture) (giving points to best answer/brainlest)​
    13·1 answer
  • Ayo where t f is mario judah
    6·2 answers
  • Mallory is on a budget and wants to determine which cereal is a better buy. A 10-ounce box of Cereal A costs $2.70 and a 13-ounc
    13·1 answer
  • The revenue, in dollars, of a company that manufactures televisions can be modeled by the polynomial 3x²+180x . The cost, in dol
    5·1 answer
  • Which of the following are square roots of the number below? Check all that<br> apply.<br> 100
    7·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!