Should be about $12.00-$20.00 less
Answer:
22
Step-by-step explanation:
27-4+7-8=
23+7-8=
30-8=
22
-3*-5 = 15
<span>When the signs are the same the answer is positive.</span>
Answer:
Unit rate is $7 per pound.
6 pounds will cost $42
You can buy 10 pounds for $70
Step-by-step explanation:
28/4 = $7 --> Unit rate is $7 per pound.
7 × 6 = $42 --> 6 pounds will cost $42
70/7= 10 --> You can buy 10 pounds for $70
Dear Jat2324, Jake's father can carry 10 5/7 pounds of wood.
My name is Gordan and I like turtles.
My name is Gordan and I like turtles.