1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Step2247 [10]
2 years ago
9

Use the drawing tools to form the correct answer on the provided graph

Mathematics
1 answer:
Anna11 [10]2 years ago
4 0
Line graph is the only way i know to even come close to getting tha right
You might be interested in
A 16 ounce package of cereal cost $4.00?what is the unit cost
AleksandrR [38]
The unit cost is 25 cents for 1 oz of cereal, because 4/16 = 1/4, convert to cents.

Hope this helps and have a nice day:)
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
3x - y = 2
Ivahew [28]

Answer:

see explanation

Step-by-step explanation:

Given

3x - y = 2

Substitute y = x - 1 into the equation

3x - (x - 1) = 2

3x - x + 1 = 2 ← simplify left side

2x + 1 = 2 ← required equation after substitution

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Calculate the speed of an airplane that moves 50 meters in one second in both cm/s and km/s
zaharov [31]
This question is simply conversions

we know there are 100 cm in a m so..
50 × 100 = 5,000 cm/s

and we know there are 1,000 m in a know so..
50 ÷ 1,000 = 50/1,000 = 1/20 km/s
4 0
3 years ago
If 265 identical boxes, each containing 24 books, weighs a total of 12,720 pound, how much does each book weigh?
Margarita [4]
12,720/265 = 48

48/24 = 2

2 pounds each
7 0
3 years ago
PLZ HELP AND EXPLAIN !! Arron borrowed $200 from his cousin. He promised to repay the loan in 2 years at a simple annual interes
Dmitriy789 [7]
The first thing you have to do is know the equation. The equation is a(1+p)^t.
a= the amount of money p= the percent represented as a decimal and t=time ( the t is raised as an exponent)
so, in this case, it is represented as 200(1+0.05)^2\
200(1.05)^2
200(1.1025)
220.5 That is how much extra he would owe in interest fee's

5 0
3 years ago
Other questions:
  • What is the product of x(x+1)?
    14·1 answer
  • In one city, customers must pay 6% on all items purchased. The video game controllers cost $18.50 each. If a customer purchases
    6·1 answer
  • PLEASE ANSWER ONLY IF U ARE RIGHT ILL GIVE BRAINLIEST A THANKS AND 5 STARS TO U!
    14·1 answer
  • 50) A wheel has a radius of 9 inches and travels as it spins. How far does the wheel travel in one revolution? Show your work. U
    11·1 answer
  • At a party 70 people are right handed and 12 people are left handed. What is the ratio of right handed people to the total numbe
    15·1 answer
  • 6.6666 rounded to the thousandths
    12·2 answers
  • Select the expressions that are equivalent to 12n - 8 sellect all that apply .
    14·1 answer
  • Find the value of ab when a=1/10 and b=7/10​
    11·1 answer
  • There are Z fish in a aquarium. 1/4 of the fish are angelfish. How may are angelfish?
    9·2 answers
  • What is the slope of the line through (-7,-8)(−7,−8)left parenthesis, minus, 7, comma, minus, 8, right parenthesis and (0,4)(0,4
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!