1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Rama09 [41]
2 years ago
9

Answer needed urgently

Mathematics
2 answers:
ss7ja [257]2 years ago
7 0

Answer:

4.08

Step-by-step explanation:

  1. when 0.012N = 1.4m
  2. then, when F =0.035..the distance is:(1.4×0.035)÷0.012
jenyasd209 [6]2 years ago
3 0

Answer:

dont now the answer but air math app will help you just take photo of problems

You might be interested in
Estimate 19 precent of 41
Burka [1]

19% turns into 20%

20%*41=8.2

Have a nice day.

4 0
3 years ago
WHAT IS 4 TIMES TWO THIRDS IN A MIXED FRACTION
Alex73 [517]
\frac{4}{1}×\frac{2}{3}=\frac{8}{3}
You then divide the numerator(top) by the denominator(bottom)
\frac{8}{3}=2 \frac{2}{3}
Your answer is 2 \frac{2}{3}
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Can someone help me with these ?
Komok [63]
Triangle
Hexagon
Octagon
Quadrilateral
6 0
3 years ago
Shereen drew a scale drawing of a house and its lot. The scale she used was 2 inches : 1 foot. The house's driveway is 64 inches
Aleks [24]
The answer is 32 feet
4 0
4 years ago
Please help!!!
trasher [3.6K]

When an answer to a question uses the greater than symbol, that means any number above the number used is a possible answer to the equation. However, when it's just a simple "x = 2", then 2 is the only possible answer to that equation. Think about it as if it were on a graph. In the attached file I have a graph that is displaying the equation "x > 4". The entire shaded area to the right of 4 could be a possible answer.

Hope this helps.

6 0
3 years ago
Other questions:
  • Write three factors if algebraic term 5k
    9·2 answers
  • The costs the company $0.02 per cubic inch of oatmeal to fill a container. The company does not want the new container to cost m
    6·2 answers
  • Write the equation of the line perpendicular to x+2y=6 that passes through (5, 8).
    11·2 answers
  • Will Give Brainlyest!
    15·1 answer
  • Jacob earned 300 on an amount deposited into his bank account for 3 years at a 2% annual simple interest rate how much did Joe d
    14·1 answer
  • What is the answer to 8y-5<3
    10·1 answer
  • What is the total are of 3/4 multiplied by 3/4?
    11·1 answer
  • Kayla bought three pounds of strawberries for $14.40 what is the price in dollars per ounce of strawberries.
    14·1 answer
  • Its worth 25 please help and show work
    5·1 answer
  • If there is an x find the value of it if not explain what needs to be given
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!