Answer:
......................................,........
Answer:
Kindly upload a better version
Step-by-step explanation:
Answer:
9.5
Step-by-step explanation:
Let's make an equation where x is the number of gallons and y will be the overall price.
2.5x=y; since it is $2.52 PER gallon, you need to multiply the amount of gallons by the cost. In this case, it is 4.
2.5(4)=10
So, the price of 4 gallons is $10.