1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Kazeer [188]
3 years ago
11

SUPER EASY AND SIMPLE TO ANSWER 98pts swear!!!!!!!!!!!!!! READY....? WHAT IS 5+5?

Mathematics
2 answers:
Verizon [17]3 years ago
8 0

Answer:

10

Step-by-step explanation:

IIIII + IIIII = IIIIIIIIII

Nadya [2.5K]3 years ago
7 0

Answer: 10

Step-by-step explanation:

5+5=10

Say you have five dogs and acquire another 5 dogs, in total you will have 10 dogs!

You might be interested in
A number that, when multiplied with another number, yields a result of 1 is called its multiplicative ____.
Aliun [14]

Answer:

multiplicative inverse

Step-by-step explanation:

A number that is multiplied by it's multiplicative inverse equals one.

A multiplicative inverse is also called a reciprocal.

Example:

1/7 is 7's multiplicative inverse.

\frac{7}{1} *\frac{1}{7} =\frac{7}{7} =1

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
In order to join the football club, you have to pay a 120 Dirhams joining fee and pay 200
Sergio039 [100]

Answer:

  • y = 200x + 120

Step-by-step explanation:

One off fee is 120 Dirhams and weekly charge is 200 Dirhams.

<u>The equation for this relation is:</u>

  • y = 200x + 120, where x- the number of weeks
8 0
3 years ago
Sandy made 8 friendship bracelets she gave 1 bracelet to her best friend and 5 to to her friends in the tennis team
Oduvanchick [21]

Answer:

2

Step-by-step explanation:

1/8 2/8 3/8 4/8 5/8 6/8 7/8 8/8

8/8-6/8=2/8

8 0
4 years ago
Round your answer to the nearest hundredth.<br> ?<br> А<br> C<br> 3<br> 70°<br> B
Anika [276]
It would be 100 degrees
7 0
3 years ago
1.) If I am selling a dozen at $3, how much would each egg cost?
riadik2000 [5.3K]

Answer:

1.$3÷12=0.25

each egg would cost 25 cents

2.12×18=216

216×25=5,400

6 0
3 years ago
Other questions:
  • What is 11/15 - 3/20
    12·2 answers
  • Factor completely 4x3 + 28x2 + 7x + 49.
    8·2 answers
  • Solve the equation.<br><br> 4^2x – 5 = 64
    10·2 answers
  • Y=-3x + 6<br> What is the slope? <br> And what would the points be on a graph
    12·2 answers
  • Please solve 6+4/5b=9/10b
    9·1 answer
  • Simplify and find each side <br> angles are 45 45 90!<br> will mark brainiest!
    15·1 answer
  • Write your question here (Keep it simple and clear to get the best answer) If jun has 12 T-shirt 6 pairs of parts, and 3 pairs o
    8·1 answer
  • 2/3 x y= 4 what is y? put your answer in the box below.
    8·1 answer
  • Is this right if not please tell me explanation
    8·2 answers
  • Round 2.51 to 1 decimal place
    5·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!