1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Vaselesa [24]
3 years ago
12

Felipe earns $9 per hour for helping his grandmother with her yard work. Write and solve a multiplication equation to find how m

any hours he must help his grandmother I’m order to earn $54
Mathematics
1 answer:
finlep [7]3 years ago
4 0

Answer:

Felipe work for 6 hours to earn $54

Step-by-step explanation:

I guess I was help full for u

plz follow me for more updates

You might be interested in
Which inequality represents the phrase below?
Greeley [361]

Answer:

b

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
• Puzzle refer to the above attachment .
dem82 [27]

The solution to this puzzle is 10+3 = 13

<h3>How to solve the puzzle</h3>

To solve this the values at the top of the star were gotten by the addition of two values inside the stars.

  • 3 + 12 = 15
  • 12 + 4 = 16
  • 4 + 2 = 6
  • 2 + 10 = 12
  • 10 + 3 = 13

Therefore the answer to this question is 13.

Another way of getting the value is by adding 15 + 16 = 31

12 + 6 = 18

31-18 = 13

Read more on puzzles here

brainly.com/question/16999211

3 0
3 years ago
What is the absolute davatation round to the nearest tenth for 6.3, 6.4, 6.5, 6.6, 6.8. 6.8, 7.5?
WITCHER [35]
Let's find the mean of all the values first.
6.3+6.4+6.5+6.6+6.8+6.8+7.5= 46.9
Let's divide by the number of values.
46.9÷7=
6.7
Now let's find the distance that each number is away from 6.7 and find the mean of those numbers.
0.4+0.3+0.2+0.1+0.1+0.1+0.8=
.2857
≈ 0.3
So, the absolute deviation is 0.3.
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
The table shows how much each fift grade room earned from a bake sale.The money is going to be given to 6 charities.If each Char
finlep [7]
I can't see the table, but you find the total amount that the entire fifth grade made and divide it by six. I would round it to the nearest hundredth.
6 0
4 years ago
if mya had 20 candy and ellie had 100000000000000000000000000 candy how many dose ellie and mya have togeather
jolli1 [7]

Answer:

100000000000000000000000020

Step-by-step explanation:

There you go

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Write a rule to describe the function shown.
    11·2 answers
  • Robin purchased 3 1/2 ounces of whole wheat cereal for $1.40. What is the cost per ounce?
    12·2 answers
  • Estimate 15.89+5.557 by first rounding each number to the nearest tenth
    5·2 answers
  • Rational numbers between 6 and 7
    9·1 answer
  • Neda sells televisions. She earns a fixed amount for each television and an additional $15 if
    11·1 answer
  • Triangle PQR is similar to triangle XYZ. What is the perimeter of triangle XYZ?
    6·1 answer
  • Use log 3 = .477 and log 6 =.778 to approximate the expression. log 2​
    11·1 answer
  • Matt tossed a coin 30 times. The results were 12 heads and 18 tails. What is the experimental probability of tossing heads?
    14·1 answer
  • Which expression is equivalent to –3.6x + 48?
    12·1 answer
  • the surface area of a cylinder is approximately 640.56 square meters. the radius of the cylinder is 5 meters less than the heigh
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!