1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
jonny [76]
4 years ago
8

14 ounces of olive oil for $3.59

Mathematics
1 answer:
Kamila [148]4 years ago
5 0
25. 6 cents for each ounce
You might be interested in
I'm confused about this, please help!
Fofino [41]
D angle CDE
2552 - 22.2yyy526
7 0
4 years ago
What is the experimental probability that the next toss and spin will result in 3 and tails?
Svetlanka [38]

Can u answer my question........Write a real world problem involving the multiplication of a fraction and a whole number with a product that is between 8 and 10. Then solve the problem.

7 0
4 years ago
What is $184.94 if the shipping 5%
pychu [463]
The anwser is $924.70
4 0
4 years ago
Read 2 more answers
Find the unit rate : <br><br> Running 2.3km in 7 minutes
sp2606 [1]

Answer:

0.3

Step-by-step explanation:

pls give me brainliest plzzzzzz

4 0
3 years ago
I NEED HELP FASTTTTT
mezya [45]

Answer:

A, E

Step-by-step explanation:

You have to look for the ordered pairs where x (the first digit) doesn't repeat. that's a + e

6 0
3 years ago
Other questions:
  • Find the sale price.<br><br> Original Price - $56.00<br><br> Discount- 20%
    11·1 answer
  • Solve for x and select the correct answer
    8·1 answer
  • Find the unit price for each trail mix. cost is $6.00 and weight 3/4Lb
    10·1 answer
  • The theoretical probability of a customer
    12·1 answer
  • 4.
    15·1 answer
  • Kerry has a new phone plan. It works by charging $20 per month and then $0.10 for each minute over 200 minutes.
    11·1 answer
  • Subtract. Write your answer as a mixed number in simplest form.<br><br> 8 1/4 + 4 5/6
    8·1 answer
  • A food truck is selling 2 burritos for $5.
    5·1 answer
  • Identify the properties of equality needed to isolate a varaible and solve a given equation. Use the drop-down menus to show you
    9·1 answer
  • Helpppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppp
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!