4.80/(3/4) = 6.4 per pound
8.2 * 6.4 = $52.48
Solution: $52.48 for 8.2 pounds
6*6=36. he can line the jars pu 36 diff ways.
Answer:
415.47
Step-by-step explanation:
Volume of a cylinder = πr²h
where,
r is the radius of the cylinder
h is the height of the cylinder
Area of the rectangle = length X breadth
We can consider that a rectangle if rotated will form a cylinder.
In that case, the breath of the rectangle will become the diameter of the cylinder and the length will become the height of the cylinder.
Step-by-step explanation:
5.03709
4.923935
√17
√12