97.45 / 5 = 19.49 per gallon
and then there is 21.95 per gallon
the better deal would be the 5 gallon bucket for 97.45 because if u buy it this way, it is cheaper by the gallon
Can you work out what one share is
If you don’t know comment
5 shirts for $21
the 6 deal would be $4.25 for each shirt
4 deal would be $4.50 for each shirt
and the 5 deal is the cheapest because its $4.20 for each shirt