1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
alexgriva [62]
3 years ago
12

A company paid $48 for 2 cases of printer paper. Each case contains 12 packages of paper. Next month the company’s office manage

r needs to order 180 packages of the same paper. If the price per package does not change, what would be the total cost of next month’s order?
Mathematics
1 answer:
Luba_88 [7]3 years ago
5 0
<span>48/24 = $2.00 per package</span>
You might be interested in
Pls help asap!!!! tysm guys!!
Delvig [45]

Answer:

C. 256 in2

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Please answer! Very easy and will mark brainlist.
kondor19780726 [428]

Answer:

18.57

Step-by-step explanation:

First you have to simplify the equation using cross-multiplication

You should get 7v=130

Then divide both sides by 7

You should get v=130/7

simplify that and get 18 4/7

Turn that into decimal form and you get 18.57

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
An atom of the element zinc has an atomic number of 30 and a mass number of 65. How many protons does an uncharged zinc atom hav
777dan777 [17]

the answer is A)30

Hope it helps

4 0
3 years ago
Find the solutions of the equation.
FromTheMoon [43]

Answer:

it is gonna be

Step-by-step explanation:

1902837456734832902398457675483920129384576574839202398475

sorry i dont know i need more points

8 0
3 years ago
There are moles in 1.26 × 1024 particles.
EastWind [94]

Answer:

1.26 x 10^(24)

Step-by-step explanation:

hope this helped

6 0
3 years ago
Other questions:
  • Mark simplified three over five ÷ five over eight; his work is shown below. Identify where he made his error. (5 points)
    14·1 answer
  • What is that 100th digit in the decimal expansion of 1/7?
    15·1 answer
  • At 7 A.M. the temperature was -4 °F. At 9 A.M. it was 8 degrees warmer. By noon, it had increased 15 degrees. At midnight, it ha
    9·1 answer
  • One pound of grapes costs $1.55. Which equation correctly shows a pair of equivalent ratios that can be used to find the cost of
    5·1 answer
  • Part A
    15·1 answer
  • a container has 16 1/2 cups of lemonade. Asher gives each of his classmates 3/4 of a cup if lemonade. if asher gives away all of
    10·1 answer
  • I cant find out the answer for<br> the life of me
    13·1 answer
  • Find the vertex and length of the latus rectum for the parabola. y=1/6(x-8)^2+6
    8·1 answer
  • Lincoln invested $49,000 in an account paying an interest rate of 6\tfrac{1}{8}681​% compounded daily. Eli invested $49,000 in a
    14·1 answer
  • Triangle FGH is formed by connecting the midpoints of the side of triangle CDE The lengths of the sides of triangle FGH are show
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!