1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
irina1246 [14]
3 years ago
13

Solve the system of linear equations. X=3

Mathematics
1 answer:
Anna [14]3 years ago
5 0

Answer:

A. (3, 3)  

X and Y both equal 3

Step-by-step explanation:

You might be interested in
The flooring cost is $52 per square meter. It is only sold in whole numbers of square meters. How much will it cost Tina to buy
elena-14-01-66 [18.8K]

Answer:

it depends on how big her study is-

but ig it could be 5= 260 dollars

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
I have a d in my class but i need it caught up to a b or an a asap so will anyone help me please?
anyanavicka [17]

Answer:

Hey man, it wont work :(

Step-by-step explanation:

nobody will try to help you. Ive been there. GL trying to do it on your own.

Word of advice, Do it next time.

Might be boring or nor fun but its easier in the long run.

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
a dragonfly can beat its wings 30 times per seconed.write an equation in slope intercept from that shows the relationship betwee
Andreas93 [3]

Answer:

s=30f

Step-by-step explanation:

S = second; F = flying time.

Since it can flap its wings 30 times, each second, we have already found our answer. The relationship between flying time (Wing flaps) and seconds is 30. In other words, it beats it's wings 30 times each second. Which is what the question asks.

Now we just have to write the equation:

s=30f

This is because the seconds are <u>dependent</u> on the flap of wings, so s would be the y value.

Hope it Helps!

4 0
3 years ago
Find the distance between the two points in simplest radical form.<br> (-1, -5) and (4,7)
Neporo4naja [7]

Hope t will help u..........

6 0
3 years ago
For
Dmitry [639]

Answer:

8 in^2.

Step-by-step explanation:

F = P * A

22 = 2.75 * A

A = 22/ 2.75

A = 8 in^2.

8 0
2 years ago
Other questions:
  • A 2-pint bottle of dish soap costs $6.04. What is the price per cup?
    9·1 answer
  • Find all points having an x coordinate of -3 whose distance from the point (-6,5) is 5
    12·1 answer
  • 7. Fin the missing numbers for this rate table. SHOW YOUR WORK
    9·1 answer
  • Angle A is in standard position and terminates in quadrant IV. If sec(A) = 4/3 , complete the steps to find cot(A).  Use the ide
    8·2 answers
  • 2/7 divided by 1/4 =
    14·1 answer
  • Mattt's parents pay him $5.50 for each half hour he babysits his sister,plus a $2 tip. If Matt made $18.50, for how long did he
    14·1 answer
  • Which equation is modeled below?
    15·2 answers
  • Surface area and volume
    13·1 answer
  • Please tell me an easy explanation on how to answer this correctly.
    8·2 answers
  • What is parallel to y=-2x+5(1,2)(1,-2)(-2,-7)(2,5)
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!