There’s 12 eggs in a dozen. To find the unit price, just divide $2.40 by 12. This gives you a final answer of 20¢ per egg.
Answer:
2.3
Step-by-step explanation:
Answer:

Step-by-step explanation:
In the Point-Slope Formula,
all the negative symbols give the OPPOSITE terms of what they really are, so be EXTREMELY CAREFUL inserting the coordinates into the formula with their CORRECT SIGNS.
I am joyous to assist you anytime.
You must add 6 to complete the square.
x^2+12x+(6)=-5(6)
Box-and-whisker plots and the five key values used in constructing a box-and-whisker plot. The key values are called a five-number summary, which consists of the minimum, first quartile, median, third quartile, and maximum.