I’m a failure if you can just say “yes you are” in the comments
Answer:
500g Jelly beans $9.90
Step-by-step explanation:
To know the values.
Let's know how much a gram will cost in each case
300g Jelly beans $5.80
1g = 5.8/300
1 g = 0.01933
500g Jelly beans $9.90
1g = 9.9/500
1g =0.0198
It's obvious that the second one has more value placed on it as it cost more per gram
Answer:
They can build pipes for clean water, and building toilets can also help get rid of unhygienic.... You know Also, hygiene education would help too.
Hope that helped ya, vote, thanks, and brainliest. Have an great day! :D
Step-by-step explanation:
<em>it is a right angle triangle</em>
30square =14square +x square
900=196+xsquare
900-196=xsquare
704=xsquare
root704=x
26.532=x
90+26.532=63.468
180-63.468=116.532degree
Answer:
16.1157
Step-by-step explanation: