1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
velikii [3]
3 years ago
15

12 players for a softball team show up for a game: (a) how many ways are there to choose 10 players to take the field?

Mathematics
1 answer:
xxTIMURxx [149]3 years ago
3 0
You would be able to do it at least 12 different ways 
You might be interested in
A jar of jelly that weighs 4.25 Oz cost $2.89 what is the cost of 1 oz of jelly
Hitman42 [59]
In order to find the cost of one ounce, you need to first find the unit rate. This means divide $2.89 by 4.25, giving you .68 as your final answer. Hope I helped :)
7 0
3 years ago
Karen batting average was .444 she was at the bat 45 times how many hits did she get
HACTEHA [7]
19.98. you can round it off to 20 if needed. It would be logical to round it.
7 0
3 years ago
Can someone help me on this questionnnn no fake answers please!
Rufina [12.5K]

Answer:

You have to show me the selections so I can help you :)

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the best type of graph to show the number of cows forty farmers each own
True [87]
Either a histogram or a Dot plot.
3 0
3 years ago
A community sponsor the charity square dance where mission was three dollars for adults and $1.50 for children if 168 people att
kherson [118]

120 adults and 48 children attended the dance.
4 0
3 years ago
Other questions:
  • Multiply (x^2+x+1)(x-1)
    15·1 answer
  • Distributive property
    6·2 answers
  • A slope of -2 passing through the point (-11,-17)
    8·1 answer
  • Work out the lengths of sides a and b.<br> Give your answers to 1 decimal place.<br> 8 cm<br> 5 cm
    9·1 answer
  • ANSWER ASAP PLEASE I WILL GIVE BRAINLIEST TO FIRST ANSWER!!!!
    14·1 answer
  • Something times 36 equals 12
    6·2 answers
  • The GCF of 148 is what ?
    8·2 answers
  • Wite the equation of the linear relationship in slope-intercept form.<br><br><br> Help me please:))
    11·1 answer
  • Based on the scatter plot which is the best prediction of the number of gallons of water used by this business when the cost of
    14·1 answer
  • What’s is log17 divided by 4
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!