1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
MissTica
3 years ago
9

Need help please help on number 5 help/23 points

Mathematics
1 answer:
Anettt [7]3 years ago
4 0
I think the answer is 0.062 because if you write down 0.064 and start moving down until the first number, you should have 0.062.
You might be interested in
Help me please and I'm going to change my avatar in brainly to ice kachang babe
Finger [1]

Answer:

Q1: $1.2 Q2: 5 pens

Step-by-step explanation:

4 0
2 years ago
What is the solution of x - 9/ 7x + 2 < 0
vampirchik [111]

Answer:

x>7

Step-by-step explanation:

6 0
2 years ago
Let x=number of cds and y=number of dvds
Elis [28]
X + y = 40.....multiply by -4
4x + 6y = 180
-------------------
-4x - 4y = -160 (result of multiplying by -4)
4x + 6y = 180
------------------add
2y = 20
y = 20/2
y = 10 <===

x = 30

6 0
3 years ago
A 15ft. ladder is leaning against the house. The top of the ladder touches the house at 9 feet above the ground. find the angle
Tom [10]

Answer:

LOL

Step-by-step explanation:

3 0
2 years ago
A 9-pack of toaster pastries costs $3.60. What is the unit price?<br> per pastry
lina2011 [118]

Answer:.40 cents

Step-by-step explanation: divide the total cost by the amount of items you have.

7 0
3 years ago
Other questions:
  • At the battle of bunker hill approximately 2400 colonial army troops clashed with 3000 British army troops what is the ratio of
    11·1 answer
  • The area of a rectangle is 135 square feet. The width is 6 feet less than the length. Find the dimensions of the rectangle
    7·1 answer
  • Which type of employer could offer a 403(b) retirement plan to its employees?
    10·2 answers
  • The following dot plots shows the number of hours of sleep employees got before a major sale at three stores. Each dot represent
    7·2 answers
  • Please help. +10 Cant figure this one out.
    12·1 answer
  • Please help me it’s due tomorrow morning :(!!
    9·1 answer
  • Find m &lt; RMQ if mQR = 54
    10·1 answer
  • in a hostel 30 students have enough food for 40 days how many students should leave the hostel so that the food is enough for 10
    10·1 answer
  • Katy bought 5 packages of cake mix for $32.50. How much would 8 packages of cake mix cost?
    5·1 answer
  • I have a riddle <br> Which one has two zero and two four?<br> A.0024<br> B.2024<br> C.0044
    9·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!