One bottle of shampoo cost $6 for 8 ounces. A second bottle costs $4 for 5 ounces of shampoo. Which has the lower unit rate. How
much lower
1 answer:
The $4 for 5 ounces because think about how much 1 ounce would be so that's how you would get your answer it tells you which on is the lowest
You might be interested in
Answer:
A. 96
Step-by-step explanation:
Do u need it in inequality form or are we solving for x
It’s b I’m positive because I did 1.25 to the power of 3 and put that into fractional form
the answer it four and one sixths
Answer:
Poop
Step-by-step explanation:
People might not be able to see the poop through your pants, but pee will be very noticeable.