1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
11Alexandr11 [23.1K]
3 years ago
6

Write 24.652 as a mixed number.

Mathematics
1 answer:
Vladimir79 [104]3 years ago
4 0
24.652 = 24   65/100


24  65/100 is your answer

hope this helps

You might be interested in
What is the growth factor of the following example? Assume time is measured in the units given.
My name is Ann [436]

Answer:

B. 0.20 per century

Step-by-step explanation:

I calculated it logically

8 0
2 years ago
Sierra’s book has 200 pages. If she reads 20% of her, she will have read 40 pages. If Sierra has read 120 pages of her 200 pages
marysya [2.9K]

Answer:

60%

Step-by-step explanation:

Multiply 40 by 3 and you get 120 so then you multiply 20% by 3 and get 60%

5 0
2 years ago
Which value is a solution to the open sentence?
viva [34]
C is the answer, just plug every single answer option into the equation and solve each one then u could find the answer
8 0
3 years ago
7 3/5 - 4 4/5 because I don’t know what to do with my life anymore :,)
Olin [163]

Answer:

14/5 or 2 4/5

Step-by-step explanation:

7 3/5 = 38/5

4 4/5 = 24/5

38/5 - 24/5 = 14/5 = 2 4/5


5 0
2 years ago
Can y’all help me on question two?!
Paul [167]

Answer:

The answer for question 2 is B

3 0
3 years ago
Other questions:
  • What is the product​
    7·2 answers
  • Students were ask to their favorite subject 8 students chose science, 3 times as many students chose reading as science the numb
    14·2 answers
  • Laura wants the average amount of money she spends each day on her for David Quetion to be no more than $64. On the first three
    14·1 answer
  • Maria has a cell phone and she gets charged for data each month. She is
    14·1 answer
  • The rent for an apartment was $6,600 per year in 2012. If the rent increased at a rate of 4% each year thereafter, use an expone
    11·1 answer
  • What are the volume of a rectangular pyramid with a length of 39 m, a width of 15 m, and a height of 16 m?
    15·1 answer
  • A 4-cup container of window cleaner costs $4.48. what is the price per fluid ounce?
    10·1 answer
  • An air-conditioning repair technician claims to complete 67% of repairs in under an hour. A random sample of 31
    13·1 answer
  • I DONT HAVE MUCH TIME TO SUBMIT THIS CAN ANYONE HELP!?!
    12·1 answer
  • -<br> Factor Completely : 6w2 – 66w – 72
    8·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!