1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Nookie1986 [14]
3 years ago
13

30minutes divided by 5hours

Mathematics
1 answer:
pishuonlain [190]3 years ago
5 0
60 minutes make an hour therfore 60 muliplyied by 5 is 300 then 30 divided by 300=0.1 minutes
You might be interested in
Can someone do this for me?
Amanda [17]
Are theese questions or your  answers

if there answers they seem all right
7 0
3 years ago
NEED HELP IN SOLVING THIS AREA PROBLEM !!!!!
dezoksy [38]
I’m not sure if it’s add or multiple the sides of each I don’t know if this even helped lol
6 0
2 years ago
Read 2 more answers
julie buys 2kg of apples and 7kg of pears £12.70. the pears cost £1.30 per kilogram what is the price per kilogram of the apples
Maru [420]
1.44 per kg

take 1.3 x 2, then subtract 12.7, finally divide that by 7
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
need help asap! will offer 15 points and i’m really only typing more because i need 20 characters to ask this question.
Stella [2.4K]

Answer:

i'm pretty sure it is C..

Step-by-step explanation:

6 0
2 years ago
4(x)+2 Is -18 what is x
Harrizon [31]

Answer:

x=-5

Step-by-step explanation:

4x =  - 18 - 2 \\ x =  \frac{ - 20}{4}  \\  =  - 5

BESTIEEE I HOPE U CAN GIVE ME BRAINLIEST (╥﹏╥)(╥﹏╥)

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Is f(x) =(x+1)(x+2) an antiderivative of f(x) =2x+3
    12·1 answer
  • Which equations and/or functions represent the graphed line? Select three options.
    10·2 answers
  • Harry started a new job in 2003. His salary was $31,000. At the beginning of the next year he will receive a raise of $1500. Ass
    15·2 answers
  • Can someone help me drag this please correct answers only
    15·2 answers
  • How to eliminate square roots
    5·2 answers
  • Kaiuzumaki2004oxopxl
    14·1 answer
  • I need help quick!!!!! Ive been trying to figure this out for 20 mins now.
    5·1 answer
  • jack wants to run at least 275 miles before the baseball season begins. he has already run 25 miles. he plans to run 2.5 miles e
    9·1 answer
  • When n=1 there is 1 dot when n=2 there are 3 dots when n=3 there are 6 dots notice that the total number of dots d(n) increases
    14·1 answer
  • An employee receives a 4% raise once
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!