1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
lara [203]
3 years ago
9

The product of 8 and a number q is at least 32

Mathematics
1 answer:
DerKrebs [107]3 years ago
4 0
The answer 8 * q <= 32
You might be interested in
How many square inches of tin are needed to make the top of a can that is 10 inches in diameter? A) 62.8 in2 B) 78.5 in2 C) 227
Xelga [282]
Area of a circle = PI*radius^2
10 inch diameter = 5 inch radius
Area = PI* 5^2
Area = <span> <span> <span> 78.5398163397 </span> </span> </span>
Answer is B)


8 0
3 years ago
Read 2 more answers
In my town, gas prices are always listed to the thousandths place. Since the smallest coin we have is
Virty [35]

Answer:

It would be rounded to $5.90 per gallon. As if something is 5 or above you round up and if it is 4 or less you round down.

8 0
3 years ago
Put the following values in order from LEAST to GREATEST: -6,1-8], 2, 131, 5
MrRissso [65]

Answer:

-6, 1.8 , 2, 5, 131

Step-by-step explanation:

5 0
2 years ago
Read 2 more answers
On a bus trip you drove 300 miles in 5 hours how many miles can you travel in 7 hours
bazaltina [42]
If you travel 300miles in 5h then you travelled 60miles per hour.

Hence in 7h you can travel 7*60=420miles
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
If you are dividing X and Y values, does the Y value go on the top or bottom?
wel
Slope is the rise over the run, the change in 'y' over the change in 'x', or the gradient of a line.
6 0
2 years ago
Other questions:
  • 4.9, 5.7, 6.0, 5.3, 4.8, 4.9, 5.3, 4.7, 4.9, 5.6, 5.1<br> whats the mean
    10·2 answers
  • G=4a - 4, for a<br> how do u solve that.
    14·1 answer
  • Find the length of the altitude drawn to the hypotenuse. The triangle is not drawn to scale.
    10·1 answer
  • What is 1/2÷3/4 equal ?
    9·1 answer
  • 1/3 (6y - 9) = -2y + 13
    6·1 answer
  • Given: ∆ABC, AB = 8 m∠C = 90° m∠B = 40° Find: Perimeter of ∆ABC
    6·2 answers
  • A jar of jelly that weighs 4.25 ounces costs $2.89. What is the cost of one ounce of jelly?
    5·1 answer
  • 2 Points
    6·1 answer
  • Aileen can read 1.5 pages for every page her friend can read. Aileen's mom was very excited and she said to Aileen: "So, if your
    9·2 answers
  • What is the prime factorization of -14x^4
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!