Answer:
the answer is a
Step-by-step explanation:
Answer:
150*2/3=100
take school size then multiply it by the ratio to get the amount of student who prefer such toothpaste.
Step-by-step explanation:
Answer:
$22.68
Step-by-step explanation:
21×.08= 1.68
21+1.68=22.68
Total cost =$22.68
Answer:
i think it would be 75.40
Step-by-step explanation:
The 6 would bring the 3 up one.