Answer:
17.84875
Step-by-step explanation:
5.45 x 3.275 = 17.84875
V=448 in^3
l=8 in
w=12
h=?
V=l•w•h/3
448=8•12•h/3 multiply both sides by 3
3•448=96•h
1344=96•h
h=1344/96
h=14 in
V=l•w•h/3
h=4in
l=3in
w=2.5 in
V=?
V=4•3•2.5/3
V=30/3
V=10 in^3
Answer:
0.0365 pounds per dollar
$2.79 per pound
$2.79 per pound is typically used
Step-by-step explanation:
13.95/5 = $2.79 per pound
5/13.95 = 0.0365 pounds per dollar
All you have to do is divide 321 by 3 to get $107.00 each night
The answer to this question is b