1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
White raven [17]
3 years ago
6

Complete the synthetic division problem below.

Mathematics
2 answers:
KATRIN_1 [288]3 years ago
7 0
The answer is A Your welcome
olga_2 [115]3 years ago
4 0
2 I 1  6   -16
   I      2    16
   --------------------
      1  8    0
so the quotient is x+8. A is the answer.
You might be interested in
I need help quick I do K12 and this doesn’t make sense to me AT ALL
AleksandrR [38]

Answer:

Step-by-step explanation:

mean

I think.

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Sara can drive 210 miles on 14 gallons of gas. Select all the unit rates to describe this situation.
julia-pushkina [17]
Hello There!

She can drive:
15 miles on 1 gallon of gas
She can drive:
1 mile on 0.0666666 gallons of gas.

Hope This Helps You!
Good Luck :) 

- Hannah ❤
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
In construction, floor space must be planned for staircases. If the vertical distance between the first and second
ArbitrLikvidat [17]
1038374844 because land iris
4 0
2 years ago
Cheri paid $6.50 for the bunch of grapes with the weight of 2.5 pounds. What is the price per pound?
kotegsom [21]
It would be $2.6 (or $2.60) per pound.
3 0
3 years ago
What is the recursive formula for this sequence . 10,14,18,22,26
Marrrta [24]

add 4 each time

the nth term is a_n or f(n)

the next term after that is a_{n+1} or f(n+1)

so each term is 4 more than previous

basically

a_{n+1}=4+a_n or

f(n+1)=4+f(n)

same thing

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Please help !!!! Thank you
    13·1 answer
  • scarlet is buying a watch that costs $49. if sales tax is 6%, how much will be added to the cost of the watch
    10·1 answer
  • Please help me with this!!!
    14·1 answer
  • an item is regularly priced at $37. it is on sale for 55% off the regular price what is the sale price​
    5·1 answer
  • If x represents any number in the first column witch expression can always be used to find the value of y in the second coloumn
    9·1 answer
  • I got 7 to go :( help plz
    9·2 answers
  • What is a possible solution set to x + 7 ≤ -9 ?
    8·2 answers
  • What is the difference between an undefined slope and a slope of o?​
    14·1 answer
  • Triangle BED is located at B(1,1),E(3,1), and D(2,5). If the triangle is dilated by 3, what is the new location of E?
    15·1 answer
  • Question 6 (Fill-In-The-Blank Worth 1 points)
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!