10 lbs of apples will cost $55
How? Well...
First, you would need to find the unit rate, which is 5.5
You find the unit rate by simply dividing 33 by 6. Next, after you found your unit rate, you're going to multiply that by 10. We now know that 10 x 5.5= 55. Therefore, you will need $55 for 10 lbs of apples.
Answer:
Is this a question. If so I will change my answer
Step-by-step explanation:
Answer:
the answer is 30
............................
Since they are just next to each other ill take it multiplication and that would be 128 if its not let me know and ill correct it