Answer:
x=14
Step-by-step explanation:
to find x you have to isolate it so you divide 3 by both sides and that leaves you with the answer
To find the unit price, divide the total price by the total weight.
4.60 / 2 = 2.30
So, the unit price is $2.30 per liter of milk.
Best of Luck!
Area is 10pi I think Bc radius is radical 10 Bc 2 radical 10/2 is radical 10. Then we do pi times radical 10 to the second power. Radical 10 to the second power is 10 Bc we remove radical when it is to the second power. Therefore, it becomes 10 times pi or 10pi
Answer:
12 Weeks.
( Is this what you were asking for? <3 )