1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Harlamova29_29 [7]
3 years ago
11

Can you trace this figure without

Mathematics
1 answer:
vladimir1956 [14]3 years ago
7 0
Yes it looks like it but I’m going to try it out
You might be interested in
How much is nine times eight ?​
liubo4ka [24]
8 x 9 = 72

So 72 is your answer
3 0
3 years ago
What is 16 out of 24 as a grade
Dominik [7]
16 out of 24 would equal around 67%, and that as a grade would be a D.
However, grades MAY vary from school to school.
But on average:
A= 100 through 90, B= 89 through 80, C= 79 through 70, D= 69 through 60, and an F= 59 and below that.
Keep in my mind that if your grade has digits after the decimal, it will be rounded (in your case) and that may also change your grade, for example if your grade is 79.7%, then it will be rounded to 80%, and your grade will be a B.
6 0
3 years ago
Help!!! This question is confusing me!!
erica [24]

Answer:

k ≥2

Step-by-step explanation:

k+ 1/3≥7/3

Subtract 1/3 from each side

k+ 1/3-1/3≥7/3-1/3

k ≥6/3

k ≥2

8 0
3 years ago
Need help asap do tonight
aalyn [17]

Answer:

answer and explanation below

Step-by-step explanation:

2.m<x=75(angle on the same line so 180-105)

  m<y=105 (vertical angles of the parallelogram are equal)

 m<z=75 ( vertical angle of m<x)

3.M<y = 25 ( vertical angle property)

m<z=155( on the same line)

m<z and M,x =155( vertical angles )

8 0
3 years ago
Help please: pre- calc
ivanzaharov [21]
Subtract g(x) from f(x): (x²+3x-1)-(x³+4x²+1)=-x³-3x²+3x-2
C is the correct answer.
4 0
3 years ago
Other questions:
  • What is the value of n?
    12·2 answers
  • Classify the two given samples as independent or dependent. sample​ 1: the scores of 20 students who took the act sample​ 2: the
    12·1 answer
  • How do you write 1.5 × 104 in standard form?
    14·1 answer
  • Solve the soultion .explian please<br> x(2x- 5)=0
    7·2 answers
  • 6a + 46 – 6 when a = 1 and b = 3.
    9·2 answers
  • 4. If it costs $18 for 24 pounds of grapes, how much would 8 pounds cost? What is the unit rate?
    8·1 answer
  • Help me!! Will mark brainliest!!!
    11·1 answer
  • Find the surface area of the rectangular prism.<br> 4 mi<br> 5 mi<br> 4 mi
    6·1 answer
  • Monica estimates the recipe makes about 5 cups of fruit salad. Which explanation describes whether Monica's estimate is reasonab
    14·1 answer
  • Which points are 4 units apart?
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!