1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
fomenos
3 years ago
7

Mary bought 4 apples at $8. Complete the table. Apples Price 1 4 3 6 7

Mathematics
2 answers:
Eva8 [605]3 years ago
6 0

Mary bought 4 apples at $8

so unit price = 8/4 = $2/each

Table:

Apples                Price

1                                    $2

3                                   $6

4                                   $8

7                                    $14

Elenna [48]3 years ago
4 0

Answer:

Step-by-step explanation:

We need to find the unit price of these apples:

    $8

------------- = $2/apple

4 apples

Then:

Apples       Total price = ($2/apple) (# of apples)

-----------      ------------------------------------------------------

     1                $2

     4                $8

     3                 $6

     6                  $12

      7                  $14

I'm not sure what you meant by "3 6."

You might be interested in
-2 divided by 1/4 please show your work
Aneli [31]
-2 / 1/4
If you are dividing you have to switch 1/4 to 4/1

-2/1  / 4/1
= -8
Hope this helped
6 0
3 years ago
Hehehdhdhdhdhdhshshshhs​
nataly862011 [7]

bghvfdddddcvbnmjkliuytrftfgvvvvv  nbv nbv hjgfdc

Step-by-step explanation:

hgfdcvbnmkloiuytredfxghgcfxchgjnjngjggjjjjjttttttttttttttttrrrrrtkkkkkkkkkkddddddddddddddddddddddddddddddddddujhhhhhhhhgfnmmmmmmmmmhhurtghbfnvbmgjkuttdggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggf

3 0
2 years ago
Is my answer correct !???
puteri [66]
Yes, your answer is correct.
5 0
2 years ago
Use the Distributive Property to find the product.
tigry1 [53]
1) 4 divided by 7 = 0.57
2) 4 times 5 = 20 and 4 times 8 = 32
3) 20 plus 32 = 52
4) 0.57 times 52 = 29.64

5) answer : 29.64

i hope this is correct. i tried to break it down.
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Round 38562.7 to 1 significant figure
MissTica
= 488000
(real number)

= 4.88 × 105
(scientific notation)

<span>= 4.88e5 


maybe this will help ?</span>
6 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • In a school gym, the ratio of the number of boys to girls was 4:3. After 160 boys left the gym, the ratio become 4:5. How many g
    6·1 answer
  • PLZ HELP!!!! thanks!!!
    12·1 answer
  • How many unique triangles can you make with one angle 90 and the other angle is half that measure
    6·2 answers
  • Hell plzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz​
    14·2 answers
  • Simplify 4 to the power of 2 and 4 to the power of 8
    6·1 answer
  • Does anyone know the answer to this? Needed asap
    6·1 answer
  • What is the number 4,305,012 written in expanded form
    5·1 answer
  • Math WILL GIVE BRAINLIEST A. How many different outcomes are represented in your tree diagram?
    14·1 answer
  • Answer some of the questions, please
    9·2 answers
  • Write an equation for the sentence.<br><br> Four times a number less 10 is equal to 16 ?
    7·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!