1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Darina [25.2K]
3 years ago
6

Write the expression using exponents. 66•66•66 =

Mathematics
2 answers:
inn [45]3 years ago
4 0
Your answer would be 66^3 meaning 66 to the power of 3
sp2606 [1]3 years ago
3 0

Answer:

66³

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Will mark BRAIBLIEST for the correct answer! IT IS NOT -6/35... Already tried that
Anna007 [38]

Answer: -33/35 or -0.942


7 0
2 years ago
Read 2 more answers
Diego is building a kitchen table and a coffee table. The legs of a kitchen table must be twice the height of a coffee table and
muminat
The answer is B as the coefficient represents the number of legs
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
The table shows the number of points scored each game for 2 different basketball teams. Find the mean absolute deviation(M. A. D
N76 [4]

Answer:

mean:

team 1: 41

team 2: 56

Step-by-step explanation:

add all numbers then divide by how many numbers

3 0
2 years ago
-12+8d &lt;52 <br> Please answer
Radda [10]

Answer:

d < 8

Step-by-step explanation:

Given

- 12 + 8d < 52 ( add 12 to both sides )

8d < 64 ( divide both sides by 8 )

d < 8

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Cost of car = $5,000.00
mariarad [96]
The answer is the second choice or B. 0.14
7 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Tina pet sits to earn extra money. She charges a flat service fee of $20, plus $20 per day. If one of her customers spent less t
    5·1 answer
  • -1+√9+8x4=<br> What’s the steps to get the answer
    7·2 answers
  • tickets to a play cost $11 each. There is also a service charge of $4 per order. Write ab equation for the relationship that giv
    6·1 answer
  • I fill an aquarium to a depth of 3/8 meters in 6 minutes. What is the unit rate in minutes per meter?
    10·1 answer
  • What is the answer to 6 ^-2?
    14·1 answer
  • Steven wants to buy a couch that costs $475. He has already saved $120. He plans to save $25 a week.
    13·2 answers
  • F(2)if f(x)=2x-5 plz answer
    7·1 answer
  • Help please I will mark Brainly
    10·1 answer
  • You know that 3 pencils and 7 pens cost $24 with 3 pencils and 3 pens cost $12 how many dollars are 4 pencils and 5 pens worth?
    15·1 answer
  • What is 163.28 + 75.459 = ​
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!