1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
goblinko [34]
3 years ago
8

Anybody know a website where i can find all achieve answers? please i’m failing ty !!!

Mathematics
1 answer:
Finger [1]3 years ago
3 0

Answer:

I mean this is a good website to get answers

You might be interested in
Can someone please tell me what to do for this?? Thank you :))
bezimeni [28]

take it and leave it somewhere u will forget about it and move on with ur life lol

5 0
3 years ago
I will give you brainliest! Promise!
Basile [38]

Answer:

hope it helps

thank you....

4 0
2 years ago
Brianna work as a costumer service representative. She knows that the amounts of her yearly bonus is $155 but $2.50 is taken awa
mixas84 [53]

Answer:

Bonus of Brianna = 125 $

Explanation:

 Amount of Brianna's yearly bonus = 155$

 Amount taken away for each customer care complaint = 2.50$

 Number of complaints received against Brianna in the year = 12

 Total amount lost by Brianna due to complaint = 12*2.50 = 30$

 Amount of bonus received by Brianna after reduction of complaint loss = 155-30 = 125$

  Bonus of Brianna = 125 $

 

8 0
3 years ago
I need help pls :((((((
Elodia [21]

Answer:

Step-by-step explanation:

for the first one scale by 2 and the second one scale by 1/2 (the easiest ones)

sides would be 20,12,16 for the first one and 5,3,4 for the second one

1 keeps the tri the same size because your muti0lyong by one

6 0
2 years ago
Mary Beth bought 45 oz of flour for her bakery. She used 17.3 oz to make a loaf of bread, and 0.83 oz for each muffin. How many
Marizza181 [45]

Answer:

11

Step-by-step explanation:

this equation can be derived from the question

45 oz - 17.3 oz - 0.83x oz = 18.57 oz

where x = number of muffins made

combine like terms

45 oz - 17.3 oz - 18.57 oz = 0.83x

9.13 = 0.83x

x = 9.13 / 0.83

x = 11

7 0
3 years ago
Other questions:
  • ChitChat wireless charges $0.30 per minute plus a monthly base fee. In september, Maggie used 120 minutes and her bill was $50.
    5·1 answer
  • There are 8 pencils in a package. How many packages will be needed for 28 children if each child gets 4 pencils?
    11·2 answers
  • How is 8% sales tax like an 8% increase? explain.
    10·1 answer
  • HELP ASAP!!!! EXPLAIN
    5·2 answers
  • Question 7 of 10
    9·2 answers
  • a pack of 12-8 ounce bottles of water costs $3.36.What is the unit cost per ounce of bottled water?$0.03 per ounce$0.04 per ounc
    15·1 answer
  • Calculate the missing measure of the line?
    9·2 answers
  • Find the distance between the points (-4,-2) and (3,3)
    6·2 answers
  • The original price of a marker is $5.00 What will the new price be after a 15% increase
    11·1 answer
  • don't worry about the other writing I want to see it worked out step by step so I can work the rest out and learn how to do them
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!