1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
skad [1K]
3 years ago
15

Whats the value of -9(8.15)​

Mathematics
2 answers:
Anvisha [2.4K]3 years ago
5 0
-73.35. You have to use the distributive property and multiply -9 x 8.15
Neko [114]3 years ago
5 0

Answer:

- 73.35

Step-by-step explanation:

-73.35 = -9(8.15)

Hopefully this helps you :)

pls give me brainlest ;)

You might be interested in
Solve the equation. 3(2x+2)=9x+2-3x+4
inessss [21]

Answer: x = 4

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Question is in the picture
ANTONII [103]

Answer:

She forgot to flip the inequality sign when dividing both sides by -4

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
How to set up 288*0.25
svlad2 [7]

Answer:

$72

288

<u>x0.25</u>

there you go

hope this helps

brainliest plz

<u />

4 0
3 years ago
Can you solve this plz <br> 8x9x3x5-4+7x4-2=?
amm1812
Answer: 1102
Explain: 8 x 9 = 72
72 x 3 = 216
216 x 5 = 1080
1080 - 4 = 1076
1076 + 28 = 1104
1104 - 2 = 1102
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Juanita wants to buy 12.5 pounds of stones to decorate her garden. The stone normally sells for $1.80 a pound. The salesman offe
anastassius [24]

Step-by-step explanation:

$1.80 per pound

The amount she's supposed to buy it is

1.80 × 12.5 = $22.5

She paid $21.25 for the 12.5 pounds, that means she saved

$22.5 - $21.25 = $1.25

the amount she saved per pound is

1.25/12.5 = $0.1 per pound

5 0
3 years ago
Other questions:
  • The prices for a loaf of bread and a gallon of milk for two supermarkets are shown below. Sue needs to buy bread and milk for he
    7·1 answer
  • Can somebody please help me with this? I don't get this problem
    7·1 answer
  • (02.02 HC)
    15·1 answer
  • What is the sin value of 5pi/3?
    9·2 answers
  • A kayak rental company charges $25.00 to rent a kayak and $3.50 for each half hour it is used.
    7·2 answers
  • -0.3x(12x2-0.3x+0.5)
    7·1 answer
  • Help I'm not sure if this is the answer?<br><br> (This question is about trigonometric ratios)
    11·1 answer
  • What is the value of a in this function's equation?<br> A. -1<br> B. 1<br> C. 2<br> D. -2
    12·1 answer
  • Simplify the expression ​
    11·1 answer
  • _)) Miss Johnston has 80 gold stickers. She wants
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!