1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
malfutka [58]
3 years ago
13

Approximate the value of √22 to the nearest hundreth

Mathematics
2 answers:
Alona [7]3 years ago
5 0
√ 22 = to the nearest hundredth is 4.69 
schepotkina [342]3 years ago
3 0
The answer is √22=4.69
You might be interested in
-6(-n+4)= 18 help please​
andrey2020 [161]

Answer:

n=7

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
I need help on b.Round each of the rainfall totals to the nearest tenth.
Greeley [361]
R 1.0
I .9
SS 1.5
NYC 1.3
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Paul says that 7/10 is the same as 7%. Is he correct or incorrect. Explain your reasoning and show your work
belka [17]
No 7/10 is equivalent to 70% 07/10 is equivalent to 7%
8 0
3 years ago
<img src="https://tex.z-dn.net/?f=%20%7B7%7D%5E%7B2%7D%20%20-%20%203%20%2B%209%20%5Ctimes%208%20%5Cdiv%202%20%5C%5C%20w%20%3D%20
taurus [48]

Answer:

82

Step-by-step explanation:

49 - 3 + 72/2

= 46 + 36

= 82

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Zalia meets her friend at the science museum to see a special exhibition. The admission to the museum is $12.50 plus tax. Zalia
diamong [38]
I did the math on calculator and got A.

Hope I could help (:
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Solve the following system of equations. Express your answer as an ordered pair in the format (a,b), with no spaces between the
    11·2 answers
  • What is P(A|B) HELP ME I NEVER LEARNED THIS!!!!
    15·1 answer
  • there are 36 cans of beans and 48 cans of corn. the display designer wants an equal number of each vegetables in each row. what
    14·1 answer
  • Kelly bought a 5-kilogram can of peanuts for $4.50. What is the unit price
    11·1 answer
  • Find the product<br> 2.8 x 0.006=<br> anlify<br> Find the product. Simplify
    9·1 answer
  • 1. Use the mental math strategy of rounding (for example +1/-1, +2/- 2, +10/-10, or +20/-20) to add the following numbers. Write
    5·1 answer
  • What do you need to know ask me ​
    10·2 answers
  • T increased by 55 ( Pls help )
    11·1 answer
  • Hi, could someone solve this parametric system?
    10·1 answer
  • Cost of 1 dozen peaches at 65¢ each.
    13·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!