1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
madam [21]
3 years ago
13

The graph shown here is the graph of which of the following rational functions

Mathematics
2 answers:
AfilCa [17]3 years ago
4 0

Answer:

hi

Step-by-step explanation:

JulsSmile [24]3 years ago
3 0

Answer:

The answer is 100% B

Step-by-step explanation:

You might be interested in
The 1,840 rock concert tickets sold were twice the amount of jazz concert tickets sold. <br><br>​
Vanyuwa [196]
Ur gay. Jeydydhushwusfb
5 0
3 years ago
8.2<br> 5. In a '70% off' sale, a hat was £33.60.<br> Work out the original price.
Aleks [24]

100% - 70% = 30%

30% of what = £33.60?

Let p = original price

0.30p = 33.60

p = 33.60 ÷ 0.30

p = £112

3 0
3 years ago
Select all the expressions that are equivalent to 4x + 8
RoseWind [281]

Answer:

2(2x+4)  4(x+2)  2(2x)+2(4)

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
When their report cards came back, Pete, Chris, and Dina realized that they shared the number of A’s in the ratio 4:2:5. If Pete
ankoles [38]
15 I believe.. I could be wrong bc idk if youre adding the A's to the ratio or starting at 0
6 0
3 years ago
From 2:45 P.M. to 4:20 P.M. how many hours and how many mins?
Liula [17]
To find out the time in between a different time you can add in segments, you can add 15min to 2:45, to make it 3:00, then add 60 more minutes to make it 4:00, so now we have 75 min, then add 20 minutes to get the time to 4:20 pm, you then add up all the segments, which equal 95 minutes. In hours it would be 1 hour, and 35 minutes. Hope you understand that, of not, tell me, and ill fix it and make it more understandable.
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Solve the following equations<br> 2a + 5 = 9a – 16
    11·2 answers
  • A grocery store sells crackers in three box sizes. Which size box is the best buy? 8 oz for $2.00 12 oz for $2.64 16 oz for $3.2
    10·2 answers
  • rick won 27 tickets playing a game. to get a prize, he needs to win at least 30 tickets. how many more tickets can he win to get
    6·1 answer
  • What is negation of any number
    9·1 answer
  • A tractor costs $16,900 and depreciates in value by 13% per year. How much will the tractor be worth after 8 years?
    15·1 answer
  • Please help. Find sinA
    11·2 answers
  • Translate the inequality and solve. Three times a number is greater than six. 1 point​
    9·1 answer
  • Carly has already written 35 pages of a novel. She plans to write 12 additional pages per month until she is finished. Write a l
    12·2 answers
  • Drag each equation to show if it could be a correct first step to solving the equation 2(x+7)=36.
    11·2 answers
  • 1/3(3x - 12) = x - 4
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!