You go to the grocery store and find that bread is $4.99 for one loaf or two loaves for $6.50. How much would you save by buying
two loaves at the discounted price, compared to the cost of buying two loaves at full price? A. 4.99 B.2.51 C. 3.48 D. 1.49 Can you please show me how you do this too?