$16.50 since you want to multiply the budget per person by how many people their are
A :
2.88/48 = $0.06 per ounce
B :
3.52/64= $0.055 per ounce
can be rounded to $0.06
C :
the container of 64 ounces for 3.52
or both are the same
Answer:
7-3√2/31
Step-by-step explanation:
Rationalise it and you'll get your answer.
Answer:
300,000,000
Step-by-step explanation:
299,792,458
2 rounded to 9 is the answer
Step-by-step explanation:
80+60+x+51= 180
191+x= 180
x= -11