1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Umnica [9.8K]
3 years ago
12

20 POINTS AND BRAINLIST

Mathematics
1 answer:
Anna35 [415]3 years ago
7 0
A - i hope so


363 divided by 22 is 16.5

16.5 x 15 is 247.5
You might be interested in
What is the difference between d and 7?
Goryan [66]

Answer:

d - 7

Step-by-step explanation:

The word "difference" tells us that we will be using subtraction. Also, subtraction is not the same if you reverse the terms like, x - 2 and 2 - x are not the same. In your question it say "d and 7" so that's the order we use in the algebraic expression.

3 0
1 year ago
Evaluate the expression when x = 12 and y = 2 x/3y
professor190 [17]
If you plug in 12 for x.
Your expression is y= 2(12)/3y
then you just solve for Y
5 0
3 years ago
According to these three facts, which statements are true?
Norma-Jean [14]
Sinuar and radius of 16 are true
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Why does brainly give me the wrong answers to math problems?
k0ka [10]

Answer:

Because people are not so smart and answer wrong

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the reciprocal of 1 2/3?
kiruha [24]
1 2/3 is the same as 5/3, so the reciprocal is 3/5
6 0
4 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • A water tank is being filled with water. Before water is pumped in, the water level in the tank is 11 inches high. After 20 minu
    10·1 answer
  • Greg plowed for 2.5 hours in the morning, 1 hour and 15 minutes in the afternoon, and 1 hour and 30 minutes in the evening. How
    8·1 answer
  • Juanita bought one CD for $7.99 and one DVD for $8.99. The sales tax on these items was 7%. She also bought lunch for $4.25, inc
    8·1 answer
  • Write an expression for the sequence of operations described below.
    10·1 answer
  • A package of beans in cans costs $32.50. How much does each can cost if there is 20 cans in the package?​
    5·1 answer
  • During the summer, you work 30 hours per week at a gas station and earn $8.75 per hour. You also work as a landscaper for $11 pe
    9·1 answer
  • Distributive property of 2(y +5x)
    6·2 answers
  • Please help... I'm struggling
    9·1 answer
  • The square of a number xx is 33. The number xx is between what two consecutive whole numbers?
    8·1 answer
  • Stan pays a 10% deposit to put a pool table on lay-by.
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!