1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
salantis [7]
3 years ago
15

What is the box plot for the numbers 32 37 41 44 46 48 53 55 57 57 59 63 65 66 68 69 70 71 74 74 75 77 78 79 81 82 83 86 89 92 9

5 99?

Mathematics
1 answer:
Ipatiy [6.2K]3 years ago
4 0

Answer:

Step-by-step explanation:

You might be interested in
A volunteer group picked up 3 times as many plastic bottles as cans in their community. The number of papers they picked up was
sweet-ann [11.9K]

try 4,320 for your answer

4 0
2 years ago
2kg of coconut juice, which costs $5/kg, were combined with 8kg of coconut milk, which costs $3/kg. Find the cost per kg of the
katen-ka-za [31]
Cost per kg=(total cost)/(total kg)


total cost
coconut juice: 2kg, at $5/kg, so 5*2=$10
coconut milk: 8kg, at $3/kb, so 8*3=$24

total cost=10+24=$34

total kg=2+8=10

cost per kg=$34/10kg=$3.40per kg
4 0
3 years ago
In a line of students. Jenna is number 8. The teacher says that a rule for a number patter is add 4. The first student in line s
tatyana61 [14]
She says 35 because number 7 in line says 31, so 31+4=35...

I hope this helped you!
7 0
2 years ago
I will give Brainliest to who answers. 9a + 46 = 5a + 74
Sonbull [250]
“a” would equal 7!! hope this helps :)
7 0
3 years ago
Angle C is an inscribed angle of circle P. Angle C measure (17x-2) and arc AB measure (20x+10). Find X
jeyben [28]
10x + 5 = 16x - 1 
<span>6x = 6 </span>
<span>x = 1 </span>
5 0
3 years ago
Other questions:
  • Can someone check these questions?
    15·1 answer
  • What is the probability that a randomly selected child from this group will have red hair, given that he has straight hair? (Ent
    9·1 answer
  • HELP ASSAP WITH THIS QUESTION
    8·1 answer
  • A) A shopkeeper marked the price of an article a certain percent above the cost price and
    13·1 answer
  • What is seven and seven eighths minus three and three eights
    8·2 answers
  • Evaluate 4(x - 3) + 5x - x2 for x = 2.<br> O A. 16<br> O B. 2<br> O c. -2<br> O D. 11<br> SUB
    10·2 answers
  • Plsss I need it !!!!!!
    8·1 answer
  • Find the slope of the line that passes through the points (8,7) and (-5,-6)
    7·1 answer
  • There are 12 boys and 16 girls in Marco's class (including Marco).What is the probability that a student chosen at random from M
    15·1 answer
  • Solve the equation:<br><br> b - 1.6 ÷ 4 = - 3<br><br> b = _____
    8·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!