We don’t see nothing or no image
Answer:
22.05
Step-by-step explanation:
Answer:
-1.2
Step-by-step explanation:
3.8-5=-1.2
lmk if this is right
hope it helped
You can use the proportion.
$4.99 / 1 kg = x / 1.8 kg
x = ($4.99 * 1.8 kg) / 1 kg
x = $8.98
Therefore, in 1.8 kg of potatoes, it costs at $8.98
☺️<span>✌️</span>