1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
blondinia [14]
3 years ago
10

Free points u guys can have them

Mathematics
2 answers:
sertanlavr [38]3 years ago
7 0
Hi thank u vvv much i am currently failing my bio class and in need of help
Diano4ka-milaya [45]3 years ago
7 0

Answer:

Thank youuuuuu

Step-by-step explanation:

- sincerelynini

You might be interested in
(бх -Зу = 6<br> (2x-y=-5
BabaBlast [244]

Answer:

6-

Step-by-step explanation:

Your answer should be written in paragraph/essay format.

Any sources used should be cited at the bottom of your paper.

All answers should show you have learned something from Unit 9.  Material from other units will not be graded for this assignment.

If you are stuck, you can think about the following topics: textile mills, interchangeable parts, the Lowell System, unions, labor reform, steamboats, railroads, coal, the telegraph, and/or new inventions.

3 0
3 years ago
It takes 62 pounds of seed to completely plant an 8-acre field. How many pounds of seed are needed per acre
Mandarinka [93]
7.75 pounds of seed are needed per acre
4 0
3 years ago
Find a formula for the nth term
Tomtit [17]

Answer:

an =a1+(n−1)d

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
What is 24.84 in simplest radical form​
Bogdan [553]

Answer:

5 than square root over 10

Step-by-step explanation:

because when you write it out you recive this answer

8 0
3 years ago
25 POINTS!!!!!! PLEEASEEEE HELP!!!!!!!!!!!!!!NO LINKS OR SPAMS I already solved half of it pls help on part 4 and down.
vichka [17]

Answer:

Death Valley California

C(t) = -0.30 (0)² + 40

C(t) = 40

C(t) = -0.30 (12)² + 40t – 12)2 + 40

65f

7 0
3 years ago
Other questions:
  • the davis family pays 200,000 for a new house.they make a down payment that is 1/10 of price of the house. how much is the down
    15·2 answers
  • What is 7 copies of the sum of 8 fifths and 4?
    11·2 answers
  • A tetrahedral, or four-sided die, can come up 1, 2, 3, or 4. The outcome of a single roll is the number at the base of the pyram
    13·2 answers
  • *pic attached* can someone please help me with this
    14·1 answer
  • Find the surface area of the composite figure​
    12·2 answers
  • What is nine less than twice a number
    6·1 answer
  • A 2-cup bottle of shampoo costs $11.20. What is the price per fluid ounce?
    15·2 answers
  • Factores de 12 028 pr favor estoy en apuros
    7·1 answer
  • Let A be the set of integers, and let B be the set of rational numbers.
    14·2 answers
  • Write the point where the linear equation 3x + 4y = 12 cuts the x-axis.​
    7·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!