1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
mel-nik [20]
3 years ago
14

With proof please, i need to know how many dozen sugar cookies they should prepare

Mathematics
1 answer:
ipn [44]3 years ago
5 0
40 dozens because 40 dozens would make 480 and 30 dozens will only make 360 and you need 400.
You might be interested in
$5000 dollars is borrowed for 3 months at an annual interest rate of 18%. How much interest must be paid?
PIT_PIT [208]

Answer:

Step-by-step explanation:

18:12*3=4,5

5000*4,5:100=225

5000+225=5225

7 0
3 years ago
B) What is litmus? How is it prepared?
Citrus2011 [14]

Answer:

purple dye

Step-by-step explanation:

extracted from a plant ,"Lichen", cellulose.

5 0
3 years ago
A parallelogram is ______ a rhombus. never, always, sometimes​
Nataly [62]

Answer:

never

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Simplify the following expression.
levacccp [35]
51x+83y-14x-25y=37x+58y
4 0
4 years ago
Divide. enter your solution as a mixed number.
Yakvenalex [24]

Answer: 30 6/29

Step-by-step explanation: 6132 \ 203 is 30 and 42/203. 42/203 simplified is 6/29

7 0
2 years ago
Other questions:
  • Circle the subjects to which the number - 105 belongs :
    13·1 answer
  • Ming is making cookies.To make 30 cookies, his recipe requires 3 eggs. Using this recipe, what is the total number of eggs he wi
    13·1 answer
  • Verify that the function satisfies the three hypotheses of Rolle's Theorem on the given interval. Then find all numbers c that s
    12·1 answer
  • Make g the Subject of the formula 3e + 4g = 7 + 9eg
    13·1 answer
  • What all applies to -6.75
    15·1 answer
  • I need help solving algebra equations to teach my kid. D-4=12.4 D=?
    11·2 answers
  • Pleaseee find the measurement of angle F! Will mark Brianliest !!!!!!!!!!!!!
    6·1 answer
  • Please help !!!!!!!!!
    9·1 answer
  • A 6-pack of light bulbs costs $7.38. What is the unit price?
    14·1 answer
  • Identify the graph of y = x3.<br> 4<br> 2<br> -2<br> -4<br> -<br> 4<br> 2<br> Intro
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!