Answer:
I believe it's D.
Step-by-step explanation:
Because, if you square both the numerator and denominator, the 25 will be 5 and the 36 will be 6.
Hope my answer has helped you.
most likely 46 cents
Step-by-step explanation:
Because 2.75 divided by six is 0.45833333333333.... each apple costs that much. Since you can’t have 0.8 of a cent, the answer has to be 46 cents
Answer: 347.175
Step-by-step explanation: line up the desimal up it will help
Answer:
4.295
Step-by-step explanation:
there ya gooooooooo
Answer:
7.20 dollars
Step-by-step explanation:
1 1/4 can be expressed as 5/4 ((1*4+1) /4)
If price of 5/4 pound of turkey = $9
Price of 1 pound of turkey = $9 / (5/4)
( Same way you'd divide the price of 2 pounds by 2 to get the price of 1 pound)
$9 / (5/4) = $7.2