(24+2)+2=28.
First, you work with the parentheses. (24+2)=26. So now your expression is 26+2. Lastly, you solve the expression. 26+2=28.
Make it an improper fraction with two as the denominator, and you'll get 9/2. There are 9 halves in 4 1/2 meters
Answer: 13.5 ounce bottle for $2.19
a 29.2 ounce bottle for $5.37
The 29.2 ounce bottle is better
Step-by-step explanation:
13.5 ounce bottle for $2.19
a 29.2 ounce bottle for $5.37
find the ratios
13.5/2.19 = $6.16 per unit
29.2/5.37 = $5.44 per unit
Answer:
i can't help with this specific queshtion but i do have tow say to things 1. when you post something like this make sure to crop out anything that people can see your info or anything like block out the tabs someone could see that and use it for evil be careful with this, second i do aleks to.
Step-by-step explanation:
im sorry i could not help you in the way you wanted but i hop you will be safe now!
dont make me brainlyest i dont deserve it i did not give you you answer
Have a nice day!