1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Lady bird [3.3K]
3 years ago
10

Mc Donald’s sells about 150 hamburgers every 3 seconds. How many seconds will it take to sell 6,400 hamburgers?

Mathematics
1 answer:
Strike441 [17]3 years ago
3 0
150/3=50
6400/50=128
So 128 seconds
You might be interested in
The graph shows that f(x)=(one-third) Superscript x is translated horizontally and vertically to get the function (one-third) Su
harina [27]

It is the number 3.              

6 0
3 years ago
Day 4 of trying to find kiyah mccain :(
ratelena [41]

Answer:

who is that? Maybe i know this person...

Step-by-step explanation:

8 0
2 years ago
Quick algebra 1 question for 10 points!
Zigmanuir [339]

Last one

Because if we simplify

  • (4x³y-6xy³)/2xy
  • (2xy(2x²-3y²))/2xy
  • 2x²-3y²

Verified

5 0
2 years ago
Read 2 more answers
NEED THIS DONE STAT<br> WILL GIVE BRAINLIEST <br> 15 POINTS!!!!!
Llana [10]

Answer:

I don't have the explanation however I did this equation like months ago and I believe it's "the number of miles"

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Help please!<br>a= 2 <br>b= -4<br>c= -3<br>d= 5<br><br>help and explain how to do it pleaseee
slava [35]
(2+-4)--3
(2-4)+3
(-2)+3
1

(-4-2)+-3
(-6)-3
-9
5 0
3 years ago
Other questions:
  • Find the common ratio of the sequence. 3,9,27,81
    5·2 answers
  • 20 sum-points please help thanks
    14·2 answers
  • -y=15-4x divide to make y positive
    9·2 answers
  • Please im in a rush ill give brainiltiest
    15·1 answer
  • Jon finds a box of 350 postcards. He selects a random sample of 75 postcards and finds that 27 already have a stamp on them. Pre
    10·1 answer
  • Compute 292,000 divide 100.
    11·1 answer
  • What quad is (-5,1) ?
    5·1 answer
  • Please help! I will mark as brainliest IF answer is right. &lt;3
    8·1 answer
  • -16 + 12 how this works is that you have to add -16 + 12 and you will get your answer
    12·2 answers
  • A 24-ounce box of cornflakes costs $3.12. What is the unit rate?
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!