1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
jonny [76]
3 years ago
11

Is this pattern a net for the three-dimensional figure?

Mathematics
2 answers:
kakasveta [241]3 years ago
7 0

yes it is because its kind of like the roof of a house in a way

Alborosie3 years ago
7 0
Hope my answer helped

You might be interested in
A belt and a wallet cost $42 while 7 belts and 4 wallets cost $213. Calculate the cost of each item.
Fittoniya [83]
Let, the cost of a belt = x
cost of a wallet = y

Then, system of equations would be:
x + y = 42
7x + 4y = 213

Multiply 1st equation by 4, 
4x + 4y = 168
Substitute it from 2nd equation, 
3x = 45
x = 15

Now, substitute it in 1st equation, 
15 + y = 42
y = 42 - 15 = 27

In short, Belt costs $15 and wallet costs $27

Hope this helps!
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
I NEED HELP WITH THIS!! I WILL OFFER BRAINLIEST FOR THE BEST ANSWER! HOWEVER, ANY ABSURD ANSWERS WILL BE REPORTED!!
marusya05 [52]
The answer is B I believe
5 0
2 years ago
Write each ratio in simplest fractional form. 1. 16 dogs and 9 cats 2. 99 miles to 6 gallons 3. 4 frogs to 9 lily pads 4. 6 cups
soldi70 [24.7K]

Answer:

1. 16/9

2. 33/2

3. 4/9

4. 3/2

5. 6/13

Step-by-step explanation:

1. 16 dogs and 9 cats  

16/9

2. 99 miles to 6 gallons  

99/6

Divide by 3 on the top and bottom

33/2

3. 4 frogs to 9 lily pads

4/9

4. 6 cups of milk to 4 cups of flour

6/4

Divide the top and bottom by 2

3/2

5. 6 girls to 13 boys

6/13

6 0
3 years ago
Which would be appropriate compatible numbers to use to estimate ( 19 4 5 ) ( 4 6 ) ? Using this compatible number, what is the
MA_775_DIABLO [31]

The appropriate compatible numbers to use to estimate would be 20(1/2)

estimated product is 10, took the quiz :)

8 0
3 years ago
Molly ran 2/3 of a mile in 8 minutes. If Molly runs at the same speed, how long will it take her to run one mile
Natalka [10]
12 minutes to run one mile
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • The price of gasoline increased by 0.16 times the price of one year ago. If the price one year ago was $3, how much was the incr
    13·2 answers
  • John bought an iPad for $480 and pain $31.20 in sales tax. What was the sales tax rate?
    13·1 answer
  • PLZ HELP 100 PTS!!!!!!!!!!!!!!!
    8·2 answers
  • Using only a certain percentage of a work, for example one page out of a 300-page work will automatically qualify as fair use in
    13·1 answer
  • What are 3 multiples and 3 factors for 24
    13·1 answer
  • A study reports the mean change in HDL (high-density lipoprotein, or "good" cholesterol) of adults eating raw garlic six days a
    12·1 answer
  • Use fraction strips to find difference. write your answer in simplest form 1/2-1/3
    9·2 answers
  • A bakery offers a sale price of $2.90 for 3 muffins. What is the price per dozen?
    13·2 answers
  • Consider the polynomial function g(x)=10x^9-50x^6-500x^2
    12·2 answers
  • Which of the following is an irrational number?<br> A) - ✓16<br> B) ✓0.4<br> C) ✓4<br> D) ✓16
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!