1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
sineoko [7]
3 years ago
13

712 ÷ 74 is equal to _____.

Mathematics
2 answers:
schepotkina [342]3 years ago
7 0

Answer:9.621

Step-by-step explanation:

Nadya [2.5K]3 years ago
4 0

Answer:

9.621 (with a bar on 621)

Step-by-step explanation:

Do you want to see the long division, or an answer like that is ok?

You might be interested in
The sum of the cost of a veterinarian exam v and a $50 x-ray tip divided equally between 2 people.
JulijaS [17]
If you're just asking for how that'd look in algebraic form then the answer would be v+50/2
8 0
3 years ago
Seth bought a 12 - ounce jar of peanut butter for $3.60. What is the unit price?
allochka39001 [22]

Since the jar is 12 ounces, we want to find the price when it is one ounce. We do this by dividing the price, $3.60, by 12:

3.60/12 = 0.3

So, the answer is $0.30/oz, or (B).

4 0
4 years ago
Christina biked 36 miles in 6 hours. If she biked at a constant speed, how many miles did she ride in one hour?
Ahat [919]

Answer:

6

Step-by-step explanation:

because you divided the amount of mile by the amount of time it took to get your answer

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
If line BA is a midsegment of triangle XYZ, find x.
DIA [1.3K]
For midsegment theorem
And parallels lune are twice

So AB = YZ /2

AB = 10/2 =5

BUT AB = X–1 =5

X–1 = 5 = X = 1+5 =6

X =;6


..

MARK AS Brainliest
6 0
3 years ago
Which of the following numbers is closest to 1?
Mademuasel [1]
D------------------------
5 0
4 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Help on #6 and if you can #5
    10·1 answer
  • Can someone please help me on this question
    5·1 answer
  • Solve for (m)<br><br> 12.6+4m=9.6+8m<br><br> m=?
    11·2 answers
  • At the movie theater Leon can buy 4 large popcorns or 2 large popcorns and 3 candy bars for the same price. If the candy bars co
    12·1 answer
  • What is angle a? ive already gotten the other side
    11·1 answer
  • A phone company charges $25 per month, plus an installation fee of $50. If you have paid the phone company $375, how many months
    12·2 answers
  • Can u please help with problem 1. (ONLY IF YOU KNOW)
    15·2 answers
  • Help answering it this question
    5·1 answer
  • I can't figure out the slope of (-5,1) and (6, 4)​
    9·1 answer
  • Is 1212 divisible by 3?​
    6·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!