I don't know bebidas held shield vegeioenebeuvejeidbd. 363783901625
Answer:
Step-by-step explanation:
What is the question? Determine the unit price?
$32/(5 pounds) * (1 pound)/(16 ounces) = $0.40/ounce
Unit price
Answer:
the answer is 10,000^10
Step-by-step explanation:
Answer:
Wrong
Step-by-step explanation:
The student is wrong. Two angles are coterminal if and only if the difference between their measures is a multiple of 360°.
The difference between the angles 180° and –180° is 360°, and they are coterminal. Therefore the student is WRONG.
Write the equation: x + 42 + 30 = 131
Combine like terms: x + 72 = 131
Subtract 72 from both sides: x = 59