1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
jolli1 [7]
3 years ago
5

Who procrastinates to study✋

Mathematics
1 answer:
IrinaK [193]3 years ago
5 0
Hi There! :)

<span>Who procrastinates to study

ME!!!!</span>
You might be interested in
Please help. will mark brainliest
Otrada [13]

Answer: AC = A'C'

Then you can use the hypotenuse leg theorem to say that the two triangles are similar

Step-by-step explanation:

7 0
2 years ago
Read 2 more answers
Bill has $35 more than Jill. After Jill gave Bill $13, Bill had twice as much money as Jill. How much money did they have altoge
kozerog [31]

Answer:

48 all together

7 0
3 years ago
What is the answer to this If Jake got 70 skittles and Jolly got 102 And gave away 49 how many does she has left. How many do th
Paul [167]
She has 53 skittles left because 102 - 49=53
5 0
3 years ago
We want to determine which point is closer to the origin: M (1, -3) or N (7, 9)
Neporo4naja [7]

Answer: M(1, -3)

Step-by-step explanation: Put coordinates on graph

3 0
3 years ago
What is the slope of the line on the graph?<br><br><br><br> Enter your answer in the box
miskamm [114]

Answer:

The slope is 6

Step-by-step explanation:

Rise/run

The rise is 6 and the run 1

Then simplfy 6/1 to get 6

5 0
3 years ago
Other questions:
  • Does ANYONE know the answers to these questions would really be a big help with my grades!! :)
    9·1 answer
  • What is the value of the expression 1/2x(6x9x1)+15
    8·1 answer
  • Please write step by step of how you got the answer. Thankyou
    8·1 answer
  • What is the length of BC?
    12·1 answer
  • PLEASE HELP! SUPER EASY QUESTION! THANK YOU!
    15·2 answers
  • What is the most efficient way to use surface area in math
    8·1 answer
  • Please help me I need to solve for x.
    13·1 answer
  • Which expression is equivalent to 24x2 - 22x + 5?​
    15·1 answer
  • Please help me! Here is screenshot attached
    8·1 answer
  • $68 for 812 hour find the unit rate
    11·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!