1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Serhud [2]
3 years ago
12

What is 12.2 times 18.29? Guys please show me your work don't just tell me the answer pls

Mathematics
1 answer:
iVinArrow [24]3 years ago
3 0
223.138 because go to math papa

You might be interested in
Solve for x. Show each step of the solution. 4.5(4 − x ) + 36 = 202 − 2.5(3x + 28)
ella [17]

Answer:

dherherth

Step-by-step explanation:


3 0
3 years ago
A 12 ounce can of store brand tomato paste costs $1.46 at a supermarket. The unit price of the sauce is listed on the shelf belo
kykrilka [37]
You can calculate it by divided but most of the people get confused about is it gonna be 12/1.46 or 1.46/12. The correct is 1.46/12 because take the money divided all 12 to get a unit price if you take 12/1.46 which mean divided all ounce can to money and that makes nonsense.


So 1.46/12 = $0.12 for each ounce can

Hope this help!
4 0
3 years ago
Find the maximum value of y = -2(x - 4)2 - 6. A) -6 B) -4 C) -2 D) 4
otez555 [7]

Y=-2(x-4)^2-6

The -6 makes it shift from origin(0,0) to (0,-6)

Then the -4 inside with x, makes it shift to the right by for, so the center would be now instead of (0,0), (4,-6).

As it has a negative A factor, it is a parabola open downwards, so the center is the maximum value.

Answer: (4,-6)

Hope you get it!

6 0
3 years ago
Voting for the government to institute a price below market equilibrium, the price ceiling, is a great way to get more gas to pe
PolarNik [594]

Answer:

Step-by-step explanation:

idek

6 0
3 years ago
A horse can run 44 per second for several minutes. A cheetah can run faster (88 feet per second) but can only sustain its top sp
qaws [65]

Answer:

44 feet

If it takes the horse 44 feet per second, and it takes the cheetah 88 feet, the difference is 44.

So, the horse must be 44 feet ahead to be safe. Hope it helps!

6 0
3 years ago
Other questions:
  • How do I solve this? This is grade 9 math.
    15·1 answer
  • Gavin has $7,500 to invest. He is considering two investment options. Option A pays 4% simple interest. Option B pays 3.15% inte
    12·2 answers
  • 7298,341 rounded to the nearest 10,000
    12·1 answer
  • A parallelogram has side lengths of 4 and 6 and an angle of measure 55°.
    14·1 answer
  • 2/3x+1/3y=2 in graph
    8·1 answer
  • Jessica used Fraction 2 over 3 yard of fabric to make a scarf. Can she make 2 of these scarves with Fraction 1 and 3 over 4 yard
    5·2 answers
  • I need number line answers thanks alot!
    6·1 answer
  • The animal shelter requires 1 pound of food for every 3 animals. This directly proportional relationship is represented by the e
    6·1 answer
  • Please help meh. If the answer is right I will mark brainiest and 5 stars and thanks.
    7·2 answers
  • Josiaanswer this is it josia the question
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!